Cez facebook ma oslovil nový klient. Napísala mi krásna Zdenka, majiteľka salónu krásy salonkosice.sk.

Je to miesto kde nájdete pod jednou strechou všetkých pomocníkov k lepšiemu vzhľadu. Wellness starostlivosť o ruky, nohy, modeláž šetrným shellacom, kaderníctvo, líčenie, solárium. V Centre Esthétique nájdete aj centrum estetickej medicíny, v ktorom pomáhajú klientom udržať si mladistvý a bezchybný vzhľad pokožky. Rozmýšľam, že budúce fotenie urobíme barter 🙂 tridsiatka na krku si už začína vyžadovať pomoc odborníkov 🙂

 

A poviem Vám, že odborníčky, ktoré prišli na fotenie si boli samé vizitkou.

Zdenka ma oslovila s požiadavkou na nafotenie prezentačných/business fotiek na webovú stránku, poprípade letáky a reklamné bannery. Nafotiť bolo potrebné všetkých 5 odborníčiek, ktoré tvoria Centre Esthétique.
Ako prvé som si pozrela ich stránku, aby sme fotky zladili s ich webovým dizajnom. Stránku majú na bielom podklade s modrými a sivými prvkami. Nebudem ich fotiť v tmavom oblečení na tmavom pozadí, lebo by to bolo ako päsť na oko, príliš veľký kontrast.
Zdenka presne vedela, aké fotky potrebujú.

 

Poslala mi business fotky, ktoré našla na internete a ktoré sa jej páčia, a tak sme sa ľahko dopracovali k spokojnosti.
Je nápomocné, keď zákazník vie čo chce. Nie je to podmienka, ale spolupráca je vtedy ľahšia a je väčšia šanca, že zákazník bude spokojný.
Keď príde zákazník a nevie vôbec čo chce, a nevieme sa k tomu ani vzájomným rozhovorom dopracovať, zvyknem niekedy spoluprácu odmietnuť. Je totiž veľké riziko, že s výsledkom nebude spokojný.

 

Vzorec: neviem čo chcem, ale toto nechcem“ zaváňa nedorozumením. Aj keď musím povedať, že v 95% zo zákazníka nakoniec „vymáčknem“ čo sa mu páči 🙂
Na fotenie mi prišli 4 úžasne naladené, krásne upravené, nalíčené a učesané kočky. Piata mala bohužiaľ nakoniec iné povinnosti.
Zo začiatku bol možno mierny ostych, predsalen dievčatá nie sú profesionálne modelky a ja som bola pre ne cudzia osoba. Ale po chvíli, prvých záberoch a prvých vtipoch všetko opadlo a dievčatá sa zhostili svojej role modelky skvele.
Na záver si nevybrali 5 fotiek ako bol predpoklad, ale rovno 10. S retušou som veľa práce nemala, perfektný make up urobil značnú prácu za mňa.
Doklepla som už len detaily, ako odstávajúce vlásky, zvýraznenie očí, doladenie linky okolo pier, zjednotenie rúžu, zvýraznenie, respektíve zjemnenie tieňov, svetiel v tvári. Poprípade drobné nedostatky ako je vyrážka, alebo zjemnenie vrásky na krku. Vrásky okolo úst a očí zásadne neretušujem. Je to výrazová črta, ktorá nás definuje. Občas ich u žien zjemním, aby portrét vyzeral mäkkšie.
Doplnila som niekde gombík, inde zúžila odstávajúcu blúzku, narovnala golier. Na záver tónovanie fotky a doostrenie. Zvlášť pre tlač a zvlášť pre web.
Ja som si fotenie veľmi užila a myslím, že aj dievčatá. Výsledkom sú fotky, ktoré si môžete pozrieť aj v galérii.

   A tu už sme všetky spolu na záver