5-14 dní

Novorodeniatka sú všetky veľmi krehké, drobnučké, jemné a krásne. Práve toto, sa snažím zachytiť v každom jednom snímku. Vaše ratolesti budú krásne spinkať, často sa im snívajú sníčky a to je následne vidno aj z úsmevu bábätka počas spánku, či rôznych iných tvári bábätka.

KEDY FOTIŤ

Fotenie prebieha v prvých dňoch bábätka a najlepšie snímky vychádzajú okolo 6-14 dní života, ale najlepšie do 10 dní. Staršie bábätka ako 12 dní už sa nedajú dať do póz na brušku, či uspinkať. Detičky sú každým dňom viac hore, uvedomujú si veci okolo nich a preto treba využiť, kým sú ešte čerstvo narodené a zvyknuté byť v klbku. Ak je dieťatko staršie ako 14 dní, už ide o rodinné fotenie a nie novorodenecké.

REZERVÁCIA TERMÍNU

Čím skôr si rezervujete termín tým lepšie. Ideálne je sa ozvať ešte pred pôrodom, vtedy máte garanciu termínu do 10dní od narodenia. Ak sa čerstvá mamička ozve po narodení dieťatka, môže sa stať že ju nebudem môcť zobrať, keďže fotení je skutočne veľa a mám obmedzený počet miest na novorodeniatka.

Čo sa týka samotného dňa termínu, ten sa určí až po narodení dieťatka, keďže nevieme presne kedy bude budúca mamička rodiť. Prosím kontaktujte ma do 48hod. po pôrode, stačí mi jedna sms alebo email s vašim menom, dátum narodenia bábätka a či ste v poriadku. Až po tom, ako budeme vedieť kedy Vás púšťajú domov, určíme deň fotenia. Ak ste si nedohodli fotenie pred pôrodom, kľudne mi zavolajte po pôrode a pozrieme sa na termín.

ATELIÉR ČI FOTENIE DOMA

Môj ateliér v ktorom sa fotí bábätko, je novorodenecký ateliér, ktorý je plne prispôsobený tým najmenším, je u mňa teplúčko, čisto a množstvo rekvizít. Ak je mamička z akýchkoľvek dôvodov nie schopná fungovať, ubolená a chceli by ste snímky v prvých dňoch veľmi rada prídem k Vám a fotenie bude prebiehať u Vás doma. Pri fotografovaní doma treba rátať s oveľa menej rekvizitami, či pozadím dostatočne veľkým pre rodinku a preto Vás prosím pripraviť váš bytík, či dom tak, aby sme vytvorili tie najkrajšie snímky. Určite si k tomu zavoláme a prevediem Vás detailami. Doma fotím len v rámci Košíc.

AKO PREBIEHA FOTENIE

Fotenie prebieha v úplnom kľude a teplúčku v ateliéri. Prosím prineste bábätko v autosedačke, oblečené v dupačkách, alebo niečom čo nemusíme dávať dole cez hlavičku, aby sme ho nezobudili. Čo sa týka kŕmenia, pokiaľ nekojíte, prineste si horúcu vodu v termoske a mlieko.  Cez celé fotenie sa starám o vaše bábätko ja, uspávam, prezliekam a samozrejme fotím s malou pomocou od rodičov. Vy si zatiaľ môžete oddýchnuť. Počas fotenia novorodeniatko, ciká, kaká, kojí sa či niekedy plače. Je to normálne a netreba sa ničoho báť. Fotenie trvá približne hodinku.

Pózy: Som minimalista a dieťa patrí do rúk rodičom. Polohujem ho zväčša na Vás a s Vami. Zhruba podľa dní dieťatka už viem čo sa bábätkám páči a čo nie. Ale aj tak, nie každé bábo chce byť na brušku, alebo holé. Každé je iné a preto všetko prispôsobujeme jeho kľudu a pohodlnosti, takže ak máte svoje obľúbené snímky, ktoré sa Vám páčia rada si ich pozriem, nekopírujem, skúsim sa prispôsobiť vašim predstavám, ale pamätajte každé bábo je úplne iné.

FOTENIE S RODIČMI A SÚRODECAMI

Súčasťou novorodeneckého fotenia je samozrejme aj fotenie s rodičmi. Nebojte sa, naučím Vás ako bábätko držať. Spoločne urobíme tie najkrajšie fotky.

Čo sa týka súrodencov, prosím oboznámte ma, ak máte doma okrem novonarodeného drobca ešte iné detičky. Na fotenie bábätka potrebujeme úplný kľud, a detičky by sa v štúdiu po pol hodinke veľmi nudili. Toto nie je ale pravidlo, už boli aj detičky ktoré si fotenie vychutnali, najmä tie staršie a naopak aj tie, ktoré na sa vôbec nechceli fotiť a vtedy to netreba siliť a počkáme kým sa samo rozhodne že sa odfotí.

ČO SI OBLIECŤ A PRINIESŤ

Novorodenec sa fotí nahý a s rôznymi mojimi rekvizitami, čiže pre bábätko nenoste vôbec nič, jedine že by ste chceli urobiť fotografiu s jeho plyšovým mackom, či s niečim, čo by ste chceli mať na fotografii. Pre mamičky, oteckov a súrodencov odporúčam farby biele, telové, či sa nebránim aj veselším farbám, avšak prosím neprineste si nič s veľkými vzormi, značkami na tričkách, pásiky a podobne. Vyniknúť má bábo a vynikne len na čistých farbách.

Pre mamičky: Krásne šaty jednofarebné, najlepšie jemné farby, biela, telová a pastelové farby, rôzne košele, tričká či obyčajné tielko je super. Prineste si aj tmavšiu farbu, aby sme mali z čoho vyberať. Prosím mamička príďte už pekne nalíčená s peknými vlasmi, a ak nestihnete tento proces vykonať pred príchodom, budete mať kopec času na fotení sa nalíčiť a pripraviť sa na spoločné fotografie.

Tatinkovia: Často chcú mať ockovia fotografie, kde držia bábo na rukách, v tomto prípade si prineste tričko, tielko s krátkym rukávom , najlepšie elegantné polo tričko či košeľu. Prineste si okrem bielej varianty aj čiernu pre rôzne iné snímky.

DOLEŽITÉ!!!

Nezabudnite cumlík!!! Aj keď bábo nepoužíva cumklík, ale máte ho doma prosím prineste na fotenie, môže pomôcť!

Nekrémovať zadoček pred fotením!

Prineste dieťatko očistené, teda aby nemalo zaschnuté mliečko na tvári, či kapríky a podobne.

DODATOČNÉ INFO

Platí sa pri odovzdaní fotografií v hotovosti, poprípade pred odovzdaním na účet.

Veľmi sa na Vás teším.

Monika

Aktuálny cenník tu