Monika Labaš

 • rodinná
 • reklamná
 • svadobná
 • realitná
 • tehotenská

Dobrá fotka predáva

Nenaučíte sa teóriu. Ale praktické vzorce, vďaka ktorým budete vedieť odfotiť všetko a už navždy. Naučíte sa pochopiť princíp a spôsob ako pri fotení rozmýšlať a postupovať. Odovzdám Vám svoje know-how a dokážete nafotiť presne také fotografie nehnuteľností ako ja.

Obsahové rozloženie kurzu:

50%
Príprava a komunikácia

Čo je potrebné zistiť o nehnuteľnosti pred fotením, aby vznikli čo najlepšie fotografie.
Ako na fotografovanie pripraviť majiteľov a nehnuteľnosť.

100%
Ako vytvoriť dojem priestoru a zvýrazniť pozitíva nehnuteľnosti

Šírka záberu a jej praktické dôsledky na výslednú fotografiu. Ako ovplyvniť vzájomný pomer veľkostí predmetov v obraze. Čo je podstatné fotiť a čo je zbytočné.

100%
Ako fotografovať exteriéry aj interiéry, aby zaujali

Ako si vybrať pohľad a východzí bod fotenia,ako nájsť vhodný uhol záberu. Ako minimalizovať rušivé prvky.

50%
Postprocess v praxi, alebo ako fotku správne upraviť.

Najdôležitejšie tipy, ako dosiahnuť oku lahodiacu fotku vďaka dodatočnej úprave. Ako pripraviť fotku pre web. Orez, veľkosť, formát, ostrosť.

Posledná práca

Presvedčte sa sami

Čo sa za 2 dni naučíte

Svetlo
Vlastnosti, druhy a využívanie. Ako ovplyvní charakter, farba a smer svetla výsledný obraz. Aké svetlo je na čo vhodné. Riešenie svetelných problémov v interiéri.
Ostrosť
Ako dosiahnuť ostrú fotografiu. Najvhodnejší spôsob zaostrovania a ostatné podmienky vzniku ostrej fotografie. Ako využiť neostrosť vo svoj prospech.
Geometria a deformácie
Dosiahnutie rovného horizontu na fotografii bez nakláňania budov na stranu
Minimalizácia „padania“ budov dozadu (zbiehania vertikálnych línií). Natiahnuté rohy.
Retuš
Ako upraviť fotku a doviesť ju k dokonalosti.

Výhody kurzu

Ušetríte náklady
Bolo by skvelé, keby každá nehnuteľnosť mala profesionálne fotky. Ale v súčasných ekonomických podmienkach to nie je vždy možné. Klient za fotky platiť nechce a maklér nechce krátiť svoju províziu. Vďaka kurzu sa stane z makléra profesionálny fotograf nehnuteľností.
Vyškolenie celého tímu naraz
Kapacita kurzu je 8 ľudí. V menšej realitnej kancelárii vyškolíte naraz všetkých za jediný poplatok. Vo väčšej aspoň značnú časť.
Kurz presne ušitý pre potreby realitného trhu
Žiadne zbytočné informácie, ktoré sa problematiky netýkajú ako pri všeobecných kurzoch fotografovania. Naopak tipy a triky pri fotení nehnuteľností, ktoré na všeobecných kurzoch nedozviete.
Presné osnovy, prezentácia a prax
Žiadne omáčky, ale ucelený prepracovaný koncept na konci ktorého môže maklér ísť rovno na lokáciu fotiť a zvládne to na 100%.
Kurz je krátky a efektívny
2 dni sú dostatočne krátko, aby ste nevypadli z pracovných povinností a dostatočne dlho, aby ste sa všetko naučili. Kurz sa môže konať aj cez víkend.

Čo potrebujete

 • Fotoaparát
 • Statív
 • Notebook
 • Software na úpravu fotiek( photoshop, lightroom, poprípade iný po dohode)

Cena a trvanie

Kurz trvá 2 dni
Je dôležité, aby kurz tval 2 dni. Prvý deň je úvod, prezentácia a názorný workshop v teréne. Cez noc sa všetko v hlave uleží a viete sa tak na druhý deň pýtať lepšie otázky, a doučiť sa presne to, čo Vám prvý deň ušlo. Taktiež na druhý deň spolu zhodnocujeme čo sme deň pred tým nafotili, a tak sa učíte priamo z vlastných chýb.
Cena kurzu je 490€ bez dph
Kapacita kurzu je 8 ľudí. A naučené schopnosti už budete vedieť navždy využiť pri každej nehnuteľnosti. Odovzdávam svoje úplne know-how.

Chcem si zarezervovať termín  ©2022 Monika Labaš