Rodinné fotenie v ateliéri môže znieť ako výzva. Zladiť časovo a energicky deti, rodičov, prípadne ďalších členov rodiny  a dopraviť sa načas,na určené miesto, ešte k tomu v dobrej nálade a nič nezabudnúť. Ja sa viem do Vás vcítiť, mám dve deti. Preto si poďme prejsť ako fotenie s fotografom prebieha a na čo sa pripraviť.

Kedy je najvhodnejšie fotiť

rodinne fotenie Ideálny čas je taký, kedy nájdete kompromis, že deti sú vyspaté, prípadne dopoludnia, kedy majú dosť energie a zároveň Vy nemáte časovú tieseň. Pracujem v pracovné dni do 16:00. Momentálne je dobré rezervovať si termín cca 3 týždne dopredu, vďaka predstihu Vám viem poskytnúť viac termínov.

Ak idete s batoľaťom, napíšte mi aký má režim, hlavne časy spánkov, podľa toho hľadám dostupný termín.

Ako sa pripraviť

Odporúčam určite sa pripraviť. Dobrá príprava je 60% uspechu. Zvyšok urobia ateliérové svetlá, správne pózy a photoshop. Dámy, dajte si záležať  na make-upe a vlasoch.Príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ako keby ste šli na prvé rande 🙂 A páni, tiež sa nenechajte zahanbiť.Barber,či čerstvá úprava brady.

Čo si so sebou priniesť

Oblečenie zvoľte také, v ktorom sa cítite dobre. Skôr elegantné. Fotenie s rodinou je predsa malá oslava Vašich vzťahov. Som fanúšik minimalizmu, preto odporúčam farby tlmené, zemité. Vyniknete v bielej aj čiernej.
Bez veľkých nápisov, a vzorov. Máte vyniknúť hlavne Vy.  Môžete si priniesť niečo na prezlečenie. Napríklad prídete v svetlom kúsku, ale vezmete si so sebou aj niečo tmavé. Dohodnite sa, aby ste

 

neprišli všetci v bielom alebo len čiernom.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

Ako bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1h-1,5h hod spoločne s prezliekaním.

Začneme vždy zľahka, trošku sa oťukáme, nastavím si svetlá a ako bude postupovať čas, garantujem Vám, že budete profi modelmi 🙂 Z každého fotenia sa snažím vyrobiť pestrú plejádu fotiek. Kombinácie členov rodiny navzájom. Spontánne momentky, aj štylizovanú s premyslenou koncepciou. Trošku fashion, trošku lifestyle, trošku romantiky alebo humoru.  Nič sa nebojte, ja Vás povediem a spolu sa nám podarí vytvoriť pekné fotky. Budem Vám vymýšľať pózy, aj Vás navigovať.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj zážitok z fotenia samotného.

Hrubý výber Vám pošlem do pár dní. Vy si vyberiete fotky, ktoré sa Vám najviac páčia a tie následne retušujem. Vyretušované dostanete zhruba do 3 týždňov na USB aj v online galérii, kde budú dostupné cca 2 týždne k stiahnutiu.

Info o platení:

Platí sa na mieste, v hotovosti po fotení.

Veľmi sa na Vás teším.

Monika

Aktuálny cenník nájdete tu