Fotila som niekoľko publikovaných editoriálov pre český Playboy aj Maxim, a moje skúseností rada využijem aj pri fotení s Vami.

Kde sa fotí

Máme dve možnosti, je dobré si premyslieť, či k Vašej osobnosti ladí najlepšie.  U mňa v ateliéri alebo u Vás doma.

Prvá možnosť, teda môj ateliér je miesto, kde máme ideálne podmienky na fotenie počas celého roka a Vy máte možnosť sa niekoľkokrát sa prezliecť, fotíme viac scén, vymeníme rôzne nasvietenia a pozadia, či rozfúkame vlasy a pod. Výsledkom je okrem momentiek  aj veľmi elegantná fotka, glamour. Takmer fashion – magazínová. Veľmi prepracovaná. Minimalistická.  Hrám sa so svetlom a tmou.

Druhá možnosť, teda Váš domov, Vám poskytuje absolútny komfort.

Ste v pohodlí svojho domova a ste uvolnení. Máte po ruke všetko oblečenie, doplnky a vieme spolu dovyberať to správne. Nikam nemusíte chodiť a baliť sa. Ja si všetko ku Vám donesiem, svetlá, pozadie, ak je potrebné. Vám sa možno Vaše bývanie nezdá také zaujímavé, ale pre mňa je to kreatívna studnica, lebo je to pre mňa nový priestor. Využijeme gauč, bielu stenu v obývačke, záclony na okne, úzku chodbu, kuchyňu. Veľkú manželskú posteľ v spálni. Vhodné miesta sú v teplých dňoch napríklad aj Vaša chata alebo záhrada. Výsledkom sú skôr lifestyle, prirodzené zábery.

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ideálne ak sa zveríte do rúk odborníkov. Ak potrebujete, rada Vám odporučím. Pripravte sa ako keby ste šli na prvé rande 🙂 Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek. Poriadne nakrémujte celé telo, bude pekne odrážať svetlo a vyčarí peknú pokožku.

Čo si so sebou priniesť

Odporúčam spodné prádlo s krajkou,  výborné sa ukáže body,  ktoré dobre formuje. Hodí sa aj basic prádlo.

Biela košeľa, príjemný kardigán do ktorého sa viete zabaliť. Nohavicový kostým a pod ním nič alebo len prádlo. Obtiahnuté šaty, aj voľné. V obtiahnutých môžete byť femme fatale, vo voľných zas romantická víla. Rifle a Vaše ruky všetko ostatné zakryjú.

Nie veľmi oblečenie s nápismi, ktoré púta pozornosť. Prineste si rôzne náhrdelníky, čelenky, náušnice či náramky, ak Vás to vystihuje.

Nezabudnite na topánky. Stačia ihličky alebo sandálky a jednu „drsnejšiu“ obuv, ktorú vieme možno zladiť s body. Veľa budeme fotiť hlavne na boso.

Zbaľte sa kľudne do kufra, radšej niečo nepoužiť, ako by nám malo chýbať.

Nezabudnite make-up, na upravenie a olej a alebo krém na dokrémovanie, aby sa pokožka pekne leskla.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

 

Ako bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1-2 hod spoločne s prezliekaním.

Začneme vždy zľahka, trošku sa oťukáme, nastavím si svetlá a ako bude postupovať čas, garantujem Vám, že budete profi modelkou 🙂 Z každého fotenia sa snažím vyrobiť pestrú plejádu fotiek. Spontánne momentky, aj štylizovanú s premyslenou koncepciou. Trošku fashion, trošku lifestyle, trošku romantiky alebo humoru. Budem sa snažiť odzrkadliť vo fotkách Vaše najkrajšie JA.  Nič sa nebojte, ja Vás povediem a spolu sa nám podarí vytvoriť pekné fotky. Ja budem Vaše zrkadlo, Váš mentor. Budem Vám vymýšlať pózy aj Vás navigovať. O všetko sa postarám. Čo je potrebné schováme, to najkrajšie ukážeme. Uberieme kilá aj roky, všetko, ale v rámci zachovania Vášej osobnosti.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj úžasný zážitok z fotenia samotného.

Čo dostanem

Hrubý výber z fotenia Vám pošlem do 4 pracovných dní. Vy si vyberiete fotky, ktoré sa Vám najviac páčia a tie následne retušujem. V balíku je 10ks fotiek, za doplatok je možné si vybrať aj viac. Vyretušované fotky dostanete zhruba do 4 týždňov na USB aj v online galérii, kde budú dostupné cca 2 týždne k stiahnutiu.

Fotky v náhľade sú surové, a vybrané budú prechádzať detailnou retušou. Jednej fotke sa venujem zhruba hodinu.  Fotky vyberajte podľa výrazu tváre, všetko ostatné sa dá korigovať. Málokto má dokonalé telo v svojich očiach, ja Vám ho ukážem v tom najkrajšom svetle vďaka správnej póze, svieteniu a retuši.

Info o platení:

Platí sa v hotovosti, po fotení.

Veľmi sa na Vás teším.

Monika

Informácie o cene a obsahu balíčka