Monika Labaš

  • rodinná
  • reklamná
  • svadobná
  • realitná
  • tehotenská

Tehotenské-rodinné fotenie

Kedy je najvhodnejší čas

Ideálnym časom a obdobím na tehotenské fotenie je zhruba v 7-8.mesiaci, cca 32. týždeň, vtedy je už zvyčajne bruško krásne guľaté, maminka sa cíti krásna a je ešte stále pri sile. Niektoré mamičky sa fotia aj v 29. týždni tehotenstva, alebo naopak aj neskôr, napríklad v 36tt. V zásade platí, ak už máte bruško dosť guľaté a viditeľné aj ráno ležíte na chrbte, je ten správny čas. Prvý kontakt by mal byť v ideálnom prípade v  predstihu aspoň 4-6 týždňov, aby sme našli vhodný termín. Fotenie „na poslednú chvíľu“, čiže okolo 37,38tt je reálne, ale treba rátať s obmedzeniami, mamička už tak nevládze, ťažko sa jej polohuje a taktiež, že maminky sa zvyknú občas na záver už „zalievať“, čo môže spôsobiť, že si nebudete pripadať tak prirodzene.

Kde môžeme fotiť

V mojom fotoateliéri.

V ateliéri vieme fotiť celoročne. K dispozícii v cene fotenia sú aj tieto elegantné tehotenské foto šaty a výnimočné doplnky, ktorými sa inšpirujem u úspešných zahraničných fotografov. Hráme sa s látkami a vytvárame rôzne čarovné efekty. Niekoľkokrát sa prezlečiete, fotíme mnoho scén, vymeníme pozadia, zmeníme svietenie, rozfúkame vlasy. Výsledkom je okrem momentiek aj veľmi elegantná, glamour fotografia, akú pri domácom fotení nedosiahneme.

U Vás doma.

Aj u Vás doma je vhodný priestor pre tehotenské fotenie. Netreba nám veľa. Fototechniku vrátane svetiel si prinesiem. Výhodou je kreatívnejšie prostredie a Vaša pohodovosť, keďže ste vo svojom. Využijeme gauč, chodbu, manželskú posteľ. Alebo skúsime kúpeľ s penou a kvetmi? Fantázii sa medze nekladú. Fotky sú skôr momentky, viac prirodzené.

V teplých mesiacoch vonku.

Ak je Vám príroda blízka, je to dobrá voľba. Môžeme skočiť do lesa, alebo k potoku, či sa prechádzať romanticky po lúke. Vezmite deku a košík ovocia, malú kyticu a urobíme si piknik! Pri západe slnka dosiahneme dokonalosť.

Čo si so sebou priniesť

Ateliér alebo u Vás doma: Odporúčam spodné prádlo (biele, čierne a telové) a jedno prádlo s krajkou, skvele využijeme  body,  čo krásne ukáže krivky a zároveň tajuplne zahalí.

Biela košeľa, príjemný kardigán do ktorého sa viete zabaliť, alebo aj elegantné sako. Teraz je trend fotenia sa v kostýme, sako, podprsenka, rozopnuté nohavice. Obtiahnuté šaty, aj voľné. V obtiahnutých budete femme fatale, vo voľných zas romantická víla. Rifle,  a jednoduché biele, čierne,tričko, tielko. Dobre ukážu crop-topy.

Ak máte pekné teplákové súpravy, aj to je dobrá voľba na jeden foto-set.

Páči sa sa mi aj veľmi elegantný štýl, keď si prinesiete spoločenské šaty a partner oblek. Budete vyzerať ako z titulky Slávni a Bohatí 🙂

Nazabudnite prosím aj na topánky. Stačí jeden univerzálny pár, použijeme len na pár záberoch.

Nevyberajte oblečenie s nápismi, ktoré púta pozornosť. Ide hlavne o Vás. Zlaďte sa s partnerom, vtedy bude fotka mať šmrnc. Obaja v svetlom, druhá variácia v tmavom, alebo obaja v rifliach. K jeho košeli Vaše elegantné šaty. Prineste si rôzne náhrdelníky, čelenky, náušnice či náramky, ak Vás to vystihuje. Rekvizity, ako topánočky pre budúce bábätko, fotografie z bruška, oblečenie pre bábätko sú vítané a sú úžasným doplnkom pri fotení.

Zbaľte sa kľudne do kufra, radšej niečo nepoužiť, ako by nám malo chýbať.

Prosím, vezmite si olej na pokožku.

Keď fotíme vonku je to obdobné, preliecť sa môžete v aute. Krásna rekvizita je aj jednoduchá kytica kvetov, napr. v Lidli za cca 2€. Vezmite ovocie, alebo limonádu, môžeme urobiť piknik.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ako keby ste šli na prvé rande 🙂 Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek. Poriadne nakrémujte celé telo, bude pekne odrážať svetlo a vyčarí peknú pokožku. Olej na telo alebo aspoň krém si prineste aj so sebou.

Ako bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1-2 hod spoločne s prezliekaním. V prípade, že sa fotenia zúčastňuje aj dieťa, prosím zabezpečte si dozor, aby sme sa mohli venovať nielen spoločným fotografiám, ale aj samotnej tehuľke.

Začneme vždy zľahka, trošku sa oťukáme, nastavím si svetlá a ako bude postupovať čas, garantujem Vám, že budete profi modelmi 🙂 Z každého fotenia sa snažím vyrobiť pestrú plejádu fotiek. Spontánne momentky, aj štylizovanú s premyslenou koncepciou. Trošku fashion, trošku lifestyle, trošku romantiky alebo humoru. Tehotenská fotka predsa nemusím byť len s držiacim bruškom a zamilovaným pohľadom v očiach. Nič sa nebojte, ja Vás povediem a spolu sa nám podarí vytvoriť pekné fotky.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj úžasný zážitok z fotenia samotného.

Hrubý výber Vám pošlem do pár dní. Vy si vyberiete fotky, ktoré sa Vám najviac páčia a tie následne retušujem. Vyretušované dostanete zhruba do 4 týždňov na USB aj v online galérii, kde budú dostupné cca mesiac k stiahnutiu.

Info o platení:

Platí sa v hotovosti po fotení, celá suma 250€.

Veľmi sa na Vás teším.

Monika

Tehotenské fotenie
250€
Čo dostanete
V cene 90 min. fotenie plne podľa Vašich potrieb
V ateliéri, alebo u Vás doma alebo v prírode
Okolo 200+ podarenych záberov
Online galéria pre výber fotografií k dispozícii do 3 dní
Profesionálna retuš
10 výsledných, detailne vyretušovaných fotografií v tlačovej kvalite
Vo farebnom aj čiernobielom prevedení
Drevený USB kľúč aj so všetkými vydarenými zábermi vo webovej kvalite (200+)
S partnerom, s dieťaťom alebo so psíkom v cene
Možnosť dokúpiť viac fotiek na retuš
Možnosť dokúpiť všetky fotky v tlačovej kvalite.
Rezervovať termín
Rodinné fotenie
200€
Čo dostanete
V cene 90min. fotenie
Cena platí pre 3 člennú rodinu, za každú osobu navyše, je doplatok 20€ k balíku. Ak ste teda napríklad 5ti, cena je 240€
V ateliéri, alebo u Vás doma, alebo v prírode
200+ podarených záberov
Online galéria pre výber fotografií k dispozícii do 3 dní
Profesionálna retuš
10 výsledných, detailne vyretušovaných fotografií v tlačovej kvalite
Vo farebnom aj čiernobielom prevedení
Drevený USB kľúč so všetkými vydarenými zábermi vo webovej kvalite (okolo 200ks)
Možnosť dokúpiť viac fotiek na retuš
Možnosť dokúpiť všetky fotky v tlačovej kvalite
Rezervovať termín
Novorodenecké fotenie
250€
Čo dostanete
*Moje tehuľky majú zľavu 40% / 100€ a teda cena je pre Vás 150€
1-2 hodinové fotenie plne podľa potrieb bábätka
V ateliéri, alebo u Vás doma
100-200 záberov
Online galéria pre výber fotografií k dispozícii do 3 dní
Profesionálna retuš
10 výsledných, detailne vyretušovaných fotografií v tlačovej kvalite
Všetky ostatné podarené fotky z fotenia(okolo 100ks) vo webovej kvalite
Fotky v online galérii ku stiahnutiu
Vo farebnom aj čiernobielom prevedení
Drevené USB so zábermi
Možnosť dokúpiť viac fotiek na retuš
Možnosť dokúpiť všetky fotky v tlačovej kvalite
Rezervovať termín

*Ceny sú uvedené bez dph.

Práve upravujem
Veronika&Matej domáce fotenie

©2022 Monika Labaš