Kedy je najvhodnejšie fotiť

Kedykoľvek, kedy sa cítite dobre. Párové, partnerské fotenie je možné realizovať celoročne.

Kde sa fotí

Máme tri možnosti, je dobré si premyslieť, či k Vašej osobnosti ladí najlepšie.  Moja najobľúbenejšia možnosť je u Vás doma alebo u mňa v ateliéri. Prvá možnosť Vám poskytuje absolútny komfort. Ste v pohodlí svojho domova a ste uvolnení. Máte po ruke všetko oblečenie, doplnky a vieme spolu dovyberať to správne. Nikam nemusíte chodiť a baliť sa. Ja si všetko ku Vám donesiem, svetlá, pozadie, ak je potrebné. Vám sa možno Vaše bývanie, nezdá také zaujímavé, ale pre mňa je to kreatívna studnica, lebo je to pre mňa nový priestor. Využijeme gauč, bielu stenu v obývačke, záclony na okne, úzku chodbu, kuchyňu. Veľkú manželskú posteľ v spálni. Vhodné miesta sú napríklad aj Vaša chata alebo záhrada. Výsledkom sú skôr lifestyle, priateľské, prirodzené zábery. parove fotenie, partnerske

Druhá možnosť,  moj ateliér, máme ideálne podmienky na fotenie počas celého roka a Vy máte možnosť niekoľko krát sa prezliekať, fotíme viac scén, vymeníme rôzne nasvietenia a pozadia, či rozfúkame vlasy a pod. Výsledkom je okrem momentiek  aj veľmi elegantná fotka, glamour. Takmer fashion. Veľmi prepracovaná.  Hrám sa so svetlom a tmou.

Fotenie vonku má zas úplne iný rozmer. Snažím sa s každým fotením nájsť nové miesto, aby ste mali Vy fotky unikátne a ja zmenu. Ak máte radi prírodu, poprípade sa chcete fotiť so psíkom a je cez 20 stupňov, poďme von. Urobíme si krátky výlet, zväčša do 30km od Košíc, a bude piknik, pozrieme sa do lesa alebo vyjdeme na autom dostupné miesto s krásnym výhľadom. Prejdete sa po lúke, alebo pobozkáte pod stromom. Výsledkom je romantika, nežné jemné fotky. Zábavné a veselé.

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ako keby ste šli na prvé rande 🙂 Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek. Poriadne nakrémujte celé telo, bude pekne odrážať svetlo a vyčarí peknú pokožku.

Čo si so sebou priniesť

Ateliér alebo u Vás doma: Odporúčam spodné prádlo (biele, čierne a telové) a prádlo s rôznymi krajkami, čipkami, kraťasové nohavičky, či elegantné body,  čo krásne ukáže na fotografiách. Hodí sa aj basic prádlo, jednoduché.

Biela košeľa, príjemný kardigán do ktorého sa viete zabaliť, alebo aj elegantné sako. Obtiahnuté šaty, aj voľné. V obtiahnutých môžete byť femme fatale, vo voľných zas romantická víla. Rifle, jednoduché biele, čierne,tričko, tielko.

Nie veľmi oblečenie s nápismi, ktoré púta pozornosť. Ide hlavne o Vás. Zlaďte sa s partnerom, vtedy bude fotka mať šmrnc. Obaja v svetlom, druhá variácia v tmavom, alebo obaja v rifliach. K jeho košeli Vaše elegantné šaty. Prineste si rôzne náhrdelníky, čelenky, náušnice či náramky, ak Vás to vystihuje.

Zbaľte sa kľudne do kufra, radšej niečo nepoužiť, ako by nám malo chýbať.

Nezabudnite make-up, na upravenie a olej a alebo krém na dokrémovanie, aby sa pokožka pekne leskla.

Keď fotíme vonku je to obdobné, preliecť sa môžete v aute. Krásna rekvizita je aj jednoduchá kytica kvetov, napr. v Lidli za cca 2€. Vezmite ovocie, alebo limonádu, môžeme urobiť piknik.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

couple, pregnantAko bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1,5-2 hod spoločne s prezliekaním.

Začneme vždy zľahka, trošku sa oťukáme, nastavím si svetlá a ako bude postupovať čas, garantujem Vám, že budete profi modelmi 🙂 Z každého fotenia sa snažím vyrobiť pestrú plejádu fotiek. Spontánne momentky, aj štylizovanú s premyslenou koncepciou. Trošku fashion, trošku lifestyle, trošku romantiky alebo humoru. Partnerský vzťah je pestrý a prináša nám v živote rôzne situácie. Budem sa snažiť to odzrkadliť aj vo fotkách.  Nič sa nebojte, ja Vás povediem a spolu sa nám podarí vytvoriť pekné fotky. Ja budem Vaše zrkadlo, Váš mentor.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj úžasný zážitok z fotenia samotného.

Čo dostanem

Hrubý výber z fotenia Vám pošlem do pár dní. Vy si vyberiete fotky, ktoré sa Vám najviac páčia a tie následne retušujem. V balíku je 10ks fotiek, za doplatok je možné si vybrať aj viac. Vyretušované fotky dostanete zhruba do 2 týždňov na USB aj v online galérii, kde budú dostupné cca 2 týždne k stiahnutiu.

Fotky v náhľade sú surové, a vybrané budú prechádzať detailnou retušou. Jednej fotke sa venujem zhruba hodinu.  Fotky vyberajte podľa výrazu tváre, všetko ostatné sa dá korigovať. Málokto má dokonalé telo v svojich očiach, ja Vám ho ukážem v tom najkrajšom svetle vďaka správnej póze, svieteniu a retuši.

Info o platení:

Platí sa až pri odovzdaní fotografií. Buď osobne v hotovosti alebo vopred na účet.

Veľmi sa na Vás teším.

Monika