Kedy je najvhodnejšie fotiť

Ideálnym časom a obdobím na fotenie je zhruba v 8.mesiaci, teda 32. týždeň, vtedy je zvyčajne bruško krásne guľaté, maminka sa cíti krásna a je ešte stále pri sile. Niektoré mamičkysa fotia aj v 28 týždni tehotenstva, alebo naopak aj neskôr ako v 32. týždni, Je to veľmi individuálne. Každé telo aj priebeh tehotenstva je individuálne. Prvý kontakt by mal byť v prestihu, aby sme našli to najvhodnejšie obdobie na fotografovanie. Fotenie “na poslednú chvíľu” je reálne, ale treba rátať s obmedzeniami, a taktiež, že maminky sa zvyknú na záver už zalievať, čo môže spôsobiť, že si nebudete pripadať tak prirodzene.

 

Kde sa fotí

Väčšina budúcich mamičiek pri objednávaní fotenia už vie, či budeme fotiť vo fotoateliéri, alebo naopak v exteriéry. Moja najobľúbenejšia možnosť je u Vás doma. Ste v pohodlí svojho domova a ste uvolnení. Ak stále váhate, poraďte sa s partnerom alebo priamo so mnou.

V mojom ateliéry sú okrem ideálneho svetla aj ideálne podmienky na fotenie počas celého roka a tehuľka má možnosť niekoľko krát sa prezliekať, fotíme viacej scén, vymeníme rôzne nasvietenia a pozadia, či rozfúkame vlasy a pod. Exteriér na druhej strane je niekomu bližší, príroda sa stále mení, na jar všetko kvitne, v lete krásne zapadá slnko, či na jeseň s krásnymi farbami a padajúcim lístím.

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne a jemne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ak si neviete s týmto sama pomôcť, obráďte sa na mňa a ja sa už o to postarám. Líčenie viem zabezpečiť. Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek.

Čo si so sebou priniesť

Ateliér: Odporúčam spodné prádlo (biele, čierne a telové) a prádlo s rôznymi krajkami, čipkami, kraťasové nohavičky, či rôzne body, elegantné, čo krásne ukáže na fotografiách. Šaty, sukne, rifle, tielka ( biele, čierne) pekné tričká elegantné sú odporúčané, ale nie nevyhnutné keďže v štúdiu mám veľa rôznych vecí pre tehuľky. Prosím prineste si rôzne náhrdelníky, čelenky, náušnice či náramky ktoré sú nevyhnutnou súčasťou fotenia. V ateliéri mám rôznu bižetériu ak sama nemáte alebo chcete niečo iné, nové. Rekvizity, ako topánočky pre budúce bábätko, fotografie z bruška, oblečenie pre bábätko sú vítané a sú úžasným doplnkom pri fotení. Čo sa týka partnera, tak si prosím prineste oblečenie v ktorom sa cítite dobre a viete si aj napríklad sadnúť ako rifle a rôzne pohodlné šatstvo, biele a čierne tielko, tričká, poprípade niečo elegantnejšie, alebo naopak športovejšie. Budúci rodičia často prídu farebne zladený a vtedy tie fotografie majú ten správny šmrnc. Prosím vyhýbajte sa rôznym veľkým nápisom a značkám na oblečení, či rôznym nápadným tvarom.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

Exteriér: Prosím poraďte sa ohľadne oblečenia so mnou, lebo každé ročné obdobie je špecifické.

Ako bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1,5-2 hod spoločne s prezliekaním a konzultáciou. V prípade, že sa fotenia zúčastňuje aj dieťa, prosím zabezpečte si dozor, aby sme sa mohli venovať nielen spoločným fotografiám, ale aj samotnej tehuľke.

Začneme vždy zľahka, základnými pózami a postupne ako sa uvolníte budeme striedať pózy aj oblečenie.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj úžasný zážitok z fotenia samotného.

Fotografie v priebehu fotenia budeme spolu konzultovať a dohodneme sa na predbežnom výbere tých naj fotografií. Fotografie vyretušované dostanete zhruba do 2 týždňov a niekdy aj skôr alebo naopak neskôr. Na USB dostanete dohodnutý počet kvalitne vybraných a vyretušovaných fotografií vo farebnom a aj čierno-bielom prevedení a všetky nafotené fotografie z fotenia. K fotografiám sa vzťahuje autorský zákon, preto nie je dovolené ich ďalej upravovať.

Info o platení:

Platí sa až po odovzdaní fotografií. Buď osobne v hotovosti alebo vopred na účet.

Veľmi sa na Vás teším.