Kedy je najvhodnejšie fotiť

Ideálnym časom a obdobím na fotenie je zhruba v 7-8.mesiaci, cca 32. týždeň, vtedy je zvyčajne bruško krásne guľaté, maminka sa cíti krásna a je ešte stále pri sile. Niektoré mamičky sa fotia aj v 26 týždni tehotenstva, alebo naopak aj neskôr, napríklad v 34tt. V zásade platí, ak už máte bruško dosť guľaté, je ten správny čas. Prvý kontakt by mal byť v ideálnom prípade v  predstihu aspoň 4-6 týždňov, aby sme našli vhodný termín. Fotenie „na poslednú chvíľu“, čiže okolo 37,38tt je reálne, ale treba rátať s obmedzeniami, mamička už tak nevládze, ťažko sa jej polohuje a taktiež, že maminky sa zvyknú občas na záver už „zalievať“, čo môže spôsobiť, že si nebudete pripadať tak prirodzene.

Kde sa fotí

Väčšina budúcich mamičiek pri objednávaní fotenia už vie, či budeme fotiť vo fotoateliéri, alebo naopak v exteriéry. Moja najobľúbenejšia možnosť je u Vás doma alebo u mňa v ateliéri. Prvá možnosť Vám poskytuje absolútny komfort. Ste v pohodlí svojho domova a ste uvolnení. Máte po ruke všetko oblečenie, doplnky a vieme spolu dovyberať to správne. Nikam nemusíte chodiť a baliť sa. Ja si všetko ku Vám donesiem, svetlá, pozadie, ak je potrebné. Vám sa možno Vaše bývanie, nezdá také zaujímavé, ale pre mňa je to kreatívna studnica, lebo je to pre mňa nový priestor. Využijeme gauč, bielu stenu v obývačke, záclony na okne, úzku chodbu, kuchyňu. Veľkú manželskú posteľ v spálni. Vhodné miesta sú napríklad aj Vaša chata alebo záhrada.

Druhá možnosť,  moj ateliér, máme podmienky na fotenie počas celého roka a tehuľka má možnosť niekoľko

krát sa prezliekať, fotíme viac scén, vymeníme rôzne nasvietenia a pozadia, či rozfúkame vlasy a pod. V ateliéri mám niekoľko elegantných tehu šiat,

čelenky.  Výsledkom je okrem momentiek  aj veľmi elegantná fotka,glamour.

Fotenie vonku má zas úplne iný rozmer. Snažím sa s každým fotením nájsť nové miesto, aby ste mali Vy fotky unikátne a ja zmenu. Ak máte radi prírodu, poprípade sa chcete fotiť so psíkom a je cez 20 stupňov, poďme von. Urobíme si krátky výlet, zväčša do 30km od Košíc, a bude piknik, pozrieme sa do lesa alebo vyjdeme na autom dostupné miesto s krásnym výhľadom. Prejdete sa po lúke, alebo pobozkáte pod stromom. 

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ako keby ste šli na prvé rande 🙂 Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek. Poriadne nakrémujte celé telo, bude pekne odrážať svetlo a vyčarí peknú pokožku. Olej na telo alebo aspoň krém si prineste aj so sebou.

Čo si so sebou priniesť

Ateliér alebo u Vás doma: Odporúčam spodné prádlo (biele, čierne a telové) a prádlo s rôznymi krajkami, čipkami, kraťasové nohavičky, či elegantné body,  čo krásne ukáže na fotografiách. Hodí sa aj basic prádlo, jednoduché.

Biela košeľa, príjemný kardigán do ktorého sa viete zabaliť, alebo aj elegantné sako. Obtiahnuté šaty, aj voľné. V obtiahnutých môžete byť femme fatale, vo voľných zas romantická víla. Rifle, jednoduché biele, čierne,tričko, tielko.

Nie veľmi oblečenie s nápismi, ktoré púta pozornosť. Ide hlavne o Vás. Zlaďte sa s partnerom, vtedy bude fotka mať šmrnc. Obaja v svetlom, druhá variácia v tmavom, alebo obaja v rifliach. K jeho košeli Vaše elegantné šaty. Prineste si rôzne náhrdelníky, čelenky, náušnice či náramky, ak Vás to vystihuje. Rekvizity, ako topánočky pre budúce bábätko, fotografie z bruška, oblečenie pre bábätko sú vítané a sú úžasným doplnkom pri fotení. 

Zbaľte sa kľudne do kufra, radšej niečo nepoužiť, ako by nám malo chýbať.

Keď fotíme vonku je to obdobné, preliecť sa môžete v aute. Krásna rekvizita je aj jednoduchá kytica kvetov, napr. v Lidli za cca 2€. Vezmite ovocie, alebo limonádu, môžeme urobiť piknik.

Hlavne si prineste so sebou dobrú náladu a o všetko ostatné sa postarám ja. V prípade zlej nálady, sa postarám aj o tú 🙂

Ako bude prebiehať fotenie

Fotenie trvá približne 1,5-2 hod spoločne s prezliekaním. V prípade, že sa fotenia zúčastňuje aj dieťa, prosím zabezpečte si dozor, aby sme sa mohli venovať nielen spoločným fotografiám, ale aj samotnej tehuľke.

Začneme vždy zľahka, trošku sa oťukáme, nastavím si svetlá a ako bude postupovať čas, garantujem Vám, že budete profi modelmi 🙂 Z každého fotenia sa snažím vyrobiť pestrú plejádu fotiek. Spontánne momentky, aj štylizovanú s premyslenou koncepciou. Trošku fashion, trošku lifestyle, trošku romantiky alebo humoru. Tehotenská fotka predsa nemusím byť len s držiacim bruškom a zamilovaným pohľadom v očiach. Nič sa nebojte, ja Vás povediem a spolu sa nám podarí vytvoriť pekné fotky.

Má to byť zábava pre Vás a bude aj pre mňa. Chcem aby ste mali nie len fotky na pamiatku, ale aj úžasný zážitok z fotenia samotného.

Hrubý výber Vám pošlem do pár dní. Vy si vyberiete fotky, ktoré sa Vám najviac páčia a tie následne retušujem. Vyretušované dostanete zhruba do 4 týždňov na USB aj v online galérii, kde budú dostupné cca 4 týždne k stiahnutiu. 

Info o platení:

Platí sa hneď po fotení, v hotovosti 250€. 

Veľmi sa na Vás teším.

Monika